Tvůrčí tým

Začaly jsme se scházet kvůli konverzaci v angličtině. Z těchto setkání se vyklubalo spoustu společných zájmů a cílů, a tak jsme se poměrně brzy rozhodly (využít energie, chuti a nápadů) pracovat na společném projektu pro rodiče a děti. A tehdy se zrodilo Pískle.

 

Henrieta Hornáčková – učitelka, tanečnice, herečka

Pocházím z učitelské rodiny, mám o 9 let mladší sestru a téměř všechny bratrance a sestřenice mladší, a tak jsem se o ně už od mala starala a vymýšlela jim program a hry. Později jsem začala jezdit na letní tábory jako instruktorka. Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu v Hradci Králové a DAMU v Praze. Pracovala jsem také pro dětské nakladatelství a vymýšlela pro žáky  motivační hry pro rozvoj čtení. Práce s dětmi mě naplňuje a dává mi pocit smyslu života. Raduju se ze zvědavých dětských tváří, radostných úsměvů, z jejich pokroku. Jsou to malé radosti, které naplňují můj život láskou. Dnes se také věnuji divadlu a tanci, choreografiím, vedu tanečně-pohybové semináře pro učitele.

Martina Seidlerová – učitelka angličtiny, filosofka, cestovatelka

Také jsem nejstarší dítě v z části učitelské rodině, za nímž mladší děti stále chodily a chtěly si hrát. Tak jsem vymýšlela hry a karnevaly. Jako malá jsem si hrála na učitelku, pak jsem to popírala, přece „nikdy nebudu jako moje matka“, pak jsem studovala angličtinu a filosofii na Univezitě Palackého v Olomouci, začala si přivydělávat učením a světe div se, začalo mě to bavit! Od té doby učím děti i dospělé, pracovala jsem v mnoha zemích Evropy a moje největší výzva byla učit děti v Mexiku. V mnoha zemích světa lidé říkají, že děti jsou andělé, kteří nám přicházejí připomínat, odkud pocházíme. Občas vidím, jak výchovou, povinnostmi a rutinou děti svá křídla ztrácí. Věřím ale, že to tak nemusí být. Pojďme na chvíli být dětmi s dětmi!

Za pomoc při přípravě projektových dnů děkujeme

Heidi Hornáčkové za přípravu plakátků, kostýmů, loutek a kulis a pomoc s organizačními záležitostmi

Petrovi Dřímalkovi zejména za zajištění technické podpory akcí Písklete a fotografování

Evě Hasíkové za krásné křížovky a skrývačky v parku Havlíčkovy Sady

Petrovi Karlovi za pomoc s propagací a technickou podporu

Pavle Kramářové za pomoc s organizačními záležitostmi

a dalším...

 

 Dále budeme spolupracovat s dalšími padagogy, lektory outdoorových aktivit, tanečníky, herci, hudebníky, lektory různých tanečních technik, (jóga, street dance, hip hop dance, salsa,) psychology, výtvarníky, kamarády i rodiči...

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.


Kontakt

Pískle, z.s.

Pod Zámečkem 1057/54, 500 06 Hradec Králové

776 863 062
704 143 003